Podstawowe zasady pracy truckera

Praca kierowcy tira jest bardzo wymagająca. Skala trudności tej szczególnej profesji może być jednocześnie niezrozumiała dla osób, które nigdy samodzielnie nie wyruszyły w dłuższą trasę. Każdy trucker musi przede wszystkim dbać o poszczególne części do tirów, a także stosować się do określonych zasad bezpieczeństwa.

Samodzielne naprawy

Zawód kierowcy auta ciężarowego polega nie tylko na prowadzeniu pojazdu. Zawodowy trucker musi często pełnić także funkcję mechanika. Na trasach nierzadko dochodzi do różnego rodzaju awarii, a wezwanie lawety i oczekiwanie na naprawę nie zawsze jest możliwe. Kierowca powinien więc posiadać odpowiednie narzędzia oraz inne akcesoria do ciężarówek. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, musi wykazać się zdolnością wymiany uszkodzonej części do aut ciężarowych.

Przepisy drogowe

Istotną kwestią w pracy truckera są przepisy drogowe. Dotyczy to zwłaszcza tych związanych z czasem jazdy. Zgodnie z prawem, kierowca musi przestrzegać dziennych i tygodniowych okresów jazdy oraz wypoczynku. Przekroczenie ustalonego limitu może się wiązać z nałożeniem kary finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *