Jak zadbać o przyczepność podczas jazdy pojazdem ciężarowym?

Możliwość zapewnienia pojazdowi ciężarowemu pożądanej przyczepności, w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo oraz sprawność późniejszej jazdy. Producenci rozmaitych części do tirów mają tego świadomość, dlatego wprowadzają do sprzedaży rozmaite akcesoria do aut ciężarowych i starają się dobrze je przystosować do wymagań współczesnych kierowców.

Samodzielne przeprowadzanie napraw

W sprzedaży znaleźć można między innymi specjalne klucze do kół, które ułatwiają przeprowadzanie samodzielnych napraw podczas podróży. W ten sposób pozbyć można się przede wszystkim najdrobniejszych awarii, jednak w rękach doświadczonego kierowcy dobre narzędzie może zwiększyć swoją funkcjonalność. W sklepach sprzedawane są różne klucze przeznaczone dla właścicieli konkretnych modeli tirów. Warto zachować ostrożność, ponieważ nie wszystkie z nich nadają się do wykorzystania w warunkach drogowych.

Klucze elektryczne

Na dłuższej trasie przewidzenie wszystkich trudnych okoliczności nie zawsze jest możliwe. Nierzadko konieczne okazuje się przeprowadzanie rozmaitych prac naprawczych oraz postojów. Właściciele dysponujący dużymi taborami ciężarowymi, powinni wyposażać swoich kierowców w nowoczesne komplety kluczy elektrycznych. Korzystać można z nich nawet bez konieczności podnoszenia pojazdu. Moc udarowa podczas korzystania z takiego narzędzia może wynosić około 370 – 710 Nm, z prędkością obrotową silnika 1400/min. Większe naprawy ogumienia należy przeprowadzać w warsztacie, ponieważ wówczas zwykle niezbędne jest skorzystanie z podnośnika hydraulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *